WFF JUŻ ZA
AKTUALNOŚCI
Na 40 Warszawskim Festiwalu Filmowym pokazy polskiej klasyki w kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej!
75 lat Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi - Andrzej Barański, 88 min., Iluzjon: sobota, 12.10. godz. 15:00 (bilety w kinie Iluzjon)
75 lat Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi - Henryk Dederko, 65 min., Iluzjon: niedziela, 13.10. godz. 14:00 (bilety w kinie Iluzjon)
75 lat Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi - Kaczmarek/Penderecki, 86 min. Iluzjon: niedziela, 13.10. godz. 16:00 (bilety w kinie Iluzjon)
Korowód, reż. Jerzy Stuhr, Polska 2007, 112 min., Iluzjon: poniedziałek 14.10. godz. 20:00 (bilety w kinie Iluzjon)
Tydzień z życia mężczyzny, reż. Jerzy Stuhr, Polska 1999, 85 min., Iluzjon: wtorek, 15.10. godz. 20:00 (bilety w kinie Iluzjon)
ul. Narbutta 50A. www.iluzjon.fn.org.pl
Rezerwacja biletów: 22 848 33 33
16 października, w ramach warsztatów Warsaw Next, odbędzie się wykład otwarty Mary Kate O Flanagan, czołowej europejskiej ekspertki narracji filmowej o tym, jak skutecznie przyciągnąć i utrzymać uwagę widzów w kinie:
The Three Hard Rules of Storytelling on The Screen Revealed in Three Hours.
Zapraszamy w środę, 16.10., o godz. 10:00 do Kinoteki, sali 4. Wstęp na wykład jest darmowy i otwarty dla wszystkich zainteresowanych kinem, opowiadaniem filmowym i pisaniem w ogóle. Wykład będzie prowadzony w języku angielskim, bez tłumaczenia polskiego.
MARY KATE O FLANAGAN jest nagradzaną scenarzystką, dziennikarką i ekspertką w dziedzinie narracji filmowej. Pracuje w całej Europie, Wielkiej Brytanii, USA i RPA, a także w swojej rodzinnej Irlandii. Ukończyła studia magisterskie na kierunku scenopisarstwa, a umiejętności doskonaliła pod okiem profesorów na Uniwersytecie Południowej Kalifornii (USC) w Los Angeles.
Mary Kate o swojej pracy:
„Temat opowieści stanowi główną pasję mojego życia. Jest przedmiotem moich studiów, sercem całej mojej pracy i źródłem najgłębszej przyjemności. Z biegiem lat stał się moją religią. Szczerze wierzę, że kształtując opowieść, odzyskujemy narrację własnych doświadczeń i możemy zmienić nasze życie. Sprawianie by głosy tych, których dotąd nie słyszeliśmy, były w końcu słyszane, wpisuje się w moje wartości i przynosi mi ogromną satysfakcję".
organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Montażystów PSM
16 października 2024 r.
Kino Atlantic, sala A, ul. Chmielna 33
wstęp wolny
warsztaty poprowadzą:
godziny 10:00-12:00 NIKODEM CHABIOR członek Polskiego Stowarzyszenia Montażystów PSM, jest autorem montażu wielu produkcji fabularnych. Za film „Filip” został laureatem nagrody indywidualnej za montaż „Orzeł” (Polska Nagroda Filmowa) w 2024 roku.
godziny 12:00-14:00 PIOTR KMIECIK członek PSM. Pracował nad montażem wielu filmów fabularnych, między innymi: „Demon”, „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, „Znachor”, „Simona Kossak”, „Kobieta na dachu”. Dwukrotny laureat indywidualnej nagrody za najlepszy montaż na FPFF w Gdyni za film „Chrzest” oraz film „KOS” Wielokrotnie nominowany do nagrody PAF Orły.
oraz prezentacja nowosci
od ADTV (14:00-16:00)
www.psm.org.pl
Jeśli kochasz kino, jesteś zaangażowana(y), dyspozycyjna(y) i punktualna(y), słowna(y) i odpowiedzialna(y), lubisz pracować w grupie, często się uśmiechasz i nie boisz wyzwań, to może szukamy właśnie Ciebie! Wiek nie gra roli! Ważne jest zaangażowanie!
UWAGA - szukamy wyłącznie osób dyspozycyjnych przez CAŁY czas trwania festiwalu, tj. w dniach 11-20 października. Wolontariat odbywa się w systemie zmianowym.
Wasze zgłoszenia do wzięcia udziału w wolontariacie 40. edycji Warszawskiego Festiwalu Filmowego przyjmujemy do 30 września 2024
Wszystkich chętnych zapraszamy do przesłania swoich krótkich CV na adres: wolontariat@wff.pl
Wszelkich informacji dotyczących wolontariatu i odpowiedzi na pytania udzieli jego koordynatorka, Julia.
Zapraszamy do współpracy!